Afbeelding
Ron Quinten

Kloetinge kroont zich tot kampioen van de Derde Divisie na 2-2 tegen Noordwijk

Algemeen 84 keer gelezen

Kloetinge - Kloetinge heeft afgelopen zaterdag geschiedenis geschreven. Voor een bomvol Wesselopark verzekerde de ploeg van trainer Rogier Veenstra zich van het kampioenschap in de Derde Divisie. Een 2-2 gelijkspel tegen Noordwijk was voldoende en precies dat gebeurde, dankzij een onvergetelijk doelpunt van verdediger Wout Neelen.

Kloetinge had vooraf genoeg aan één punt, maar het bleef lang een spannende wedstrijd. Noordwijk kwam twee keer op voorsprong. Toch bleef de ploeg van Veenstra overeind, gesteund door een uitzinnige groene muur van supporters.

In de 73e minuut volgde het moment dat het Wesselopark deed ontploffen. Na een afgeslagen voorzet viel de bal plots voor de voeten van Wout Neelen, die met links hard raak schoot: 2-2. Het doelpunt dat Kloetinge de titel bracht.

De held van de dag

Voor Neelen was het doelpunt meer dan een sportief hoogtepunt. De Brabander kampte dit seizoen met een zware knieblessure en maakte pas na de winterstop mondjesmaat minuten. Dat hij juist in de kampioenswedstrijd beslissend zou zijn, had niemand durven voorspellen. “Ik had nog niet gescoord, maar als het dan op dit moment gebeurt… Dan moet het wel zo zijn geweest,” zei een geëmotioneerde Neelen na afloop tegen Omroep Zeeland.

Door de blessure van centrale verdediger Jeffrey Theunisse stond Neelen pas voor de vierde keer dit seizoen in de basis. Een week eerder had hij al een belangrijke rol als invaller tegen Groene Ster. Zaterdag werd zijn bijdrage goud waard.

Feest op het Wesselopark

Na het laatste fluitsignaal barstte het feest los. Spelers, staf en supporters vierden het kampioenschap uitbundig, terwijl presentator Jan-Jaap Corré, commentator Tom Druppers en analist Dennis de Nooijer de historische middag begeleidden voor de camera’s van Omroep Zeeland.

Met de titel op zak promoveert Kloetinge naar de Tweede Divisie, het hoogste amateurniveau van Nederland. Een mijlpaal waar de club al jaren naartoe werkte.

Blik op volgend seizoen

Voor spelers als Neelen betekent de promotie ook een persoonlijke droom die uitkomt. “De Tweede Divisie was altijd een doel voor mij. Daarom ben ik naar Kloetinge gekomen,” zei hij.

Kloetinge kan zich nu gaan opmaken voor een nieuw hoofdstuk in de clubgeschiedenis; eentje waarin de Zeeuwse club zich mag meten met de top van het amateurvoetbal.

Lees ook: Jongens van de club Dook en Jefry op de drempel van de Tweede Divisie

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Rubriek de Vermues: Stikstof, supermarktvlees en andere sterke verhalen Algemeen 11 uur geleden
De provincie Zeeland waarschuwt om kinderen en huisdieren niet in zeeschuim te laten spelen - Foto: Provicom
Provincie waarschuwt voor spelen in zeeschuim Algemeen 13 uur geleden
Afbeelding
Extraatje voor senioren: vakantiegeld AOW flink hoger dan vorig jaar Algemeen 14 uur geleden
Het BookTok Event 2025
Van draken tekenen tot boeken versieren: BookTok Event strijkt opnieuw neer in Goes Algemeen 16 uur geleden
Burgemeester Cees van den Bosch opende samen met het kindercollege de tentoonstelling.
Kindercollege opent dino-expositie Algemeen 18 uur geleden
Afbeelding
Kloetinge kroont zich tot kampioen van de Derde Divisie na 2-2 tegen Noordwijk Algemeen 20 uur geleden