
Ludiek ‘horror-wespenseizoen’ roept op tot kritischer kijken
Algemeen 78 keer gelezenBorsele - Berichten over een zogenoemd ‘horror-wespenseizoen’ duiken ieder voorjaar weer op, maar zijn vaak slecht onderbouwd. Dat stelt de Wespenstichting, die waarschuwt voor onnodige onrust en misinformatie.
Aanleiding is een recent persbericht van een platform voor ongediertebestrijding, dat door verschillende media werd overgenomen. De inhoud zou volgens de stichting meerdere onjuistheden bevatten. Zo wordt gesteld dat een zachte winter zorgt voor meer wespen, terwijl jonge wespenkoninginnen juist baat hebben bij een koude periode. Woordvoerder Nathan Veenstra wijst erop dat zulke berichten onnodig onrust kunnen veroorzaken. Bovendien spelen er soms commerciële belangen mee: een druk wespenseizoen betekent immers meer vraag naar bestrijding.
De stichting benadrukt dat wespen ook nuttig zijn. Ze bestuiven planten, ruimen afval op en helpen andere insectenpopulaties in toom te houden. De stichting roept mensen daarom op om kritischer te kijken naar de afzender van berichten en de inhoud beter te checken.



















