Het illegale bestrijdingsmiddel was verpakt als hondenvoer.
Het illegale bestrijdingsmiddel was verpakt als hondenvoer. Foto: NVWA

NVWA onderschept 30 kilo verboden bestrijdingsmiddel bij Zeeuwse teler

Algemeen 124 keer gelezen

Zeeland - De NVWA heeft dinsdag 4 augustus bij een fruitteler in Zeeland 30 kilo illegaal bestrijdingsmiddel in beslag genomen. Het middel bevat een sinds 2019 in de hele EU verboden schimmelbestrijdende stof. De teler wordt verdacht van import en gebruik van het middel. Inspecteurs en rechercheurs doorzochten het bedrijf en namen ook administratie mee.

Het onderzoek begon nadat de Douane op Schiphol een pakketje uit China controleerde. Volgens de papieren zou het gaan om gebreide kleding, maar in verpakkingen van hondenvoer bleek een verboden middel verstopt. De NVWA achterhaalde dat het pakket bestemd was voor een Zeeuwse teler.

Uit onderzoek blijkt dat de teler vermoedelijk 150 kilo van het middel bestelde, waarvan het grootste deel al is gebruikt. Daarom is fruit van het bedrijf getest; het laboratorium concludeerde dat het veilig kan worden gegeten.

Binnen de EU mogen alleen toegelaten gewasbeschermingsmiddelen worden gebruikt. Die zijn getest op risico’s voor mens, dier en milieu. Illegale of verkeerd gebruikte middelen kunnen ernstige schade veroorzaken. Daarom treedt de overheid streng op tegen illegale handel en gebruik.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

De landelijke campagne 'Wie checkt jou?' vraagt strandbezoekers bewust stil te staan bij de vraag: wie houdt een oogje in het zeil als jij gaat zwemmen?
Strandveiligheid begint bij jezelf: ‘Wie checkt jou?’ Algemeen 6 uur geleden
Organisatie Vlissingen Zingt Nederland Zingt Mee (NZM) en Stichting Zomerfestival Vlissingen (ZV)
Vlissingen Zingt viert zeventiende editie met Alwin als feestelijke opener Algemeen 8 uur geleden
Afbeelding
Ook deze zomer bijeenkomst voor Naasten bij Verslaving Algemeen 11 uur geleden
De prijsverschillen aan de pomp tussen Nederland en België zijn vandaag verder opgelopen. Vooral voor benzinerijders kan het lonen om de grens over te steken.
Benzine in België ruim 70 cent goedkoper Algemeen 13 uur geleden
Het illegale bestrijdingsmiddel was verpakt als hondenvoer.
NVWA onderschept 30 kilo verboden bestrijdingsmiddel bij Zeeuwse teler Algemeen 15 uur geleden
Op woensdag 12 augustus is in Nederland een grote gedeeltelijke zonsverduistering te zien. Het is de grootste verduistering die vanuit ons land sinds 1999 zichtbaar is.
Grootste zonsverduistering sinds 1999 nadert Algemeen 5 aug, 17:13