
Creatieve zomer voor kinderen in Zeeland: Bibliotheek Oosterschelde pakt uit
Algemeen 15 keer gelezenBorsele - Deze zomervakantie bruist het in bijna alle vestigingen van de Bibliotheek Oosterschelde. Kinderen van 2 tot 17 jaar kunnen meedoen aan een reeks vrolijke én leerzame zomeractiviteiten: van buiten voorlezen tot creatieve workshops.
De Bibliotheek trekt naar buiten met de Zomerse Voorleesfeesten. Vaak op een plek vlak bij de vestiging, soms met de Boekfiets. Tijdens Goes Kinderstad op zaterdag 22 augustus wordt er voorgelezen met Gonnie, het gansje met de rode laarsjes.
Creatief ontdekken
Kinderen gaan eerst op ontdekkingstocht en maken daarna iets eigens. Ze duiken in de wereld van de Oude Grieken en bouwen een eigen tempel, of leren hoe in de Middeleeuwen sierlijke beginletters ontstonden, waarna ze hun eigen letter als sticker ontwerpen.
Samen met Erfgoed Zeeland zijn er twee avontuurlijke workshops:
- Restaureren: Ontdek wat monumenten zijn en hoe ze worden onderhouden, gevolgd door zelf oefenen met technieken.
- Van scherf tot schedel: Archeoloog Ties laat kinderen kennismaken met archeologie en vondsten.
Aan de slag
Drie creatieve workshops laten kinderen nieuwe vaardigheden uitproberen.
- Jonge kinderen maken bloembommetjes, aansluitend op het verhaal Dat is mijn bloem.
- Vanaf zes jaar knutselen kinderen een vrolijke ijsjesslinger.
- Oudere kinderen kunnen opnieuw meedoen aan de populaire graffitiworkshop en nemen hun kunstwerk mee naar huis.
Speurtocht
De hele zomervakantie is er de Vakantielezen-speurtocht voor kinderen van 6 t/m 9 jaar. Ze ontdekken hun eigen lees-pose en maken kans op een leuke prijs.
Kijk hier voor activiteiten in Borsele.



















