
Stilstaan bij vrijheid: Activiteiten in Borsele
Algemeen 42 keer gelezenBorsele - De stichting Borsele Bevrijd staat in de eerste week van mei op diverse manieren stil bij de Tweede Wereldoorlog en het vieren van vrijheid. De organisatie verzorgt drie activiteiten verspreid door de gemeente.
Evensong
Op zaterdag 2 mei is er in de dorpskerk van Hoedekenskerke een evensong-avond. Bezoekers volgen het levensverhaal van major John Sixsmith, die in 1944 vocht bij de bevrijding van Zuid-Beveland en sneuvelde tijdens de Slag om de Sloedam. Tussen de verhalen door worden Engelse en Nederlandse hymnes gezongen, begeleid door organist Arjen de Kraker. De avond begint om 19.30 uur; toegang is gratis.
Dodenherdenking
Op 4 mei organiseren Borsele Bevrijd en de gemeente Borsele de gezamenlijke Dodenherdenking in Heinkenszand. In De Stenge start om 18.30 uur de theatervoorstelling De Straf, gevolgd door documentaires uit Laatste Getuigen Borsele. Om 19.55 uur vindt op het Van der Biltplein de herdenkingsceremonie plaats, met toespraken, muziek en kranslegging. Aansluitend is er samenkomst in De Stenge.
Bevrijdingslunch
Op 5 mei is er een bevrijdingslunch in het Bevrijdingsmuseum in Nieuwdorp. Aanmelden is verplicht.
Meer informatie over alle activiteiten is te vinden op de website www.borselebevrijd.nl




















