De uitrit van de westbuis van de Westerscheldetunnel.
De uitrit van de westbuis van de Westerscheldetunnel. Foto: Werkaandetunnel.nl

Al bijna 5.000 ontheffingen aangevraagd voor afsluiting Westerscheldetunnel

Algemeen 88 keer gelezen

Zeeland - De eerste aanvraagfase voor ontheffingen tijdens de afsluiting van de Westerscheldetunnel is afgerond. ‘Er zijn 4.979 doorlopende ontheffingen aangevraagd’, laat de exploitant van de Westerscheldetunnel weten.

Van 31 augustus tot en met 20 september konden organisaties in categorie 4 (vracht- en goederenvervoer) en categorie 5 (noodzakelijk werkverkeer) ontheffingen aanvragen voor vaste ritten tijdens de werkzaamheden begin volgend jaar. 

Eerste cijfers

‘In totaal maakten organisaties 1.522 accounts aan en vroegen zij 4.979 doorlopende ontheffingen aan.’ Zij ontvangen uiterlijk twee weken na sluiting van de aanvraagfase bericht over de uitkomst van hun aanvraag.

Organisaties konden per dag één vaste heen- en/of terugrit aanvragen voor de volledige periode van de werkzaamheden. ‘In totaal zijn 1.522 accounts aangemaakt. Gezamenlijk hebben organisaties 4.979 doorlopende ontheffingen aangevraagd, waarvan 1.571 voor categorie 4 (vracht- en goederenvervoer) en 3.408 voor categorie 5 (noodzakelijk werkverkeer). Er zijn 59 accounts aangemaakt door organisaties buiten Nederland.

Ook de helpdesk van ‘Werk aan de tunnel’ speelde een belangrijke rol tijdens de eerste aanvraagfase. ‘In totaal kwamen 672 vragen en meldingen binnen. Organisaties zochten vooral ondersteuning bij validatie via eHerkenning, de indeling in categorieën en het aanmaken van accounts.’

Zonder validatie geen ontheffing

Organisaties ontvangen uiterlijk 4 oktober bericht over de uitkomst van hun aanvraag. Als er voor een tijdsblok meer aanvragen zijn dan beschikbare plaatsen, wordt geloot. ‘Krijgt een organisatie geen ontheffing voor het gewenste tijdsblok? Dan kan zij in de tweede aanvraagfase opnieuw een aanvraag indienen voor datzelfde tijdsblok. In deze fase gaat het om losse ritten, in plaats van vaste wekelijkse ritten voor de volledige periode van de werkzaamheden.

Een belangrijke voorwaarde voor het toekennen van een ontheffing is dat de organisatie is gevalideerd via eHerkenning. ‘Niet alle organisaties hebben dit tijdens de eerste aanvraagfase gedaan, ondanks meerdere herinneringen. Zonder validatie kan geen ontheffing worden toegekend. Ook voor de volgende aanvraagfases is het daarom belangrijk dat organisaties hun validatie tijdig regelen.’ Lukt dit niet, dan kunnen ze contact opnemen met de helpdesk via werkaandetunnel.nl/helpdesk.

Controle op juiste categorie

Tijdens de eerste aanvraagfase is gecontroleerd of organisaties zich voor de juiste categorie hebben aangemeld. ‘Daarbij is specifiek gekeken naar aanvragen voor categorie 5, die bedoeld is voor noodzakelijk werkverkeer. Deze controles worden ook de komende periode voortgezet. Categorie 5 is niet bedoeld voor regulier woon-werkverkeer. Organisaties moeten kunnen onderbouwen waarom een rit noodzakelijk is en waarom zij daarvoor met een voertuig door de tunnel moeten reizen.’ Voor regulier woon-werkverkeer zijn onder meer pendelbussen beschikbaar. 

Organisaties die in de volgende fase een ontheffing willen aanvragen, doen er daarom goed aan vooraf te controleren of zij aan de voorwaarden van de gekozen categorie voldoen. Blijkt dat niet het geval, dan kan een aanvraag worden afgewezen of een verleende ontheffing worden ingetrokken.

Tweede aanvraagfase start 5 oktober

Van 5 tot en met 25 oktober vindt de tweede aanvraagfase plaats. Naast categorie 4 en 5 kan dan ook categorie 3 (collectief personenvervoer) ontheffingen aanvragen. In deze fase kunnen organisaties meerdere losse ritten aanvragen voor de vier maanden waarin de Westerscheldetunnel is afgesloten.

‘Collectief personenvervoer krijgt in deze fase voorrang bij de toekenning van ontheffingen. Organisaties die tijdens de afsluiting collectief vervoer willen inzetten, worden daarom nadrukkelijk opgeroepen om in deze periode hun aanvragen in te dienen. Deze voorrang geldt alleen in de tweede aanvraagfase. In de daaropvolgende fases geldt de volgorde van binnenkomst, zolang er capaciteit beschikbaar is. Ook in de tweede fase geldt dat bij meer aanvragen dan beschikbare plaatsen binnen een categorie wordt geloot.’

Meer informatie over de verschillende categorieën, de voorwaarden en het aanvragen van een ontheffing is te vinden op werkaandetunnel.nl.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

De uitrit van de westbuis van de Westerscheldetunnel.
Al bijna 5.000 ontheffingen aangevraagd voor afsluiting Westerscheldetunnel Algemeen 7 uur geleden
Vrijwilligers van SLZ en deelnemers aan het project ‘Ieder dorp zijn boomgaard' kunnen gratis meedoen. Foto door Jaap Verhelst.
Cursus over het snoeien van oude hoogstamfruitbomen Algemeen 8 uur geleden
Het elektriciteitsnet moet de komende jaren flink worden uitgebreid. Dat merkt ook de energierekening.
Energie wordt weer een stukje duurder Algemeen 13 uur geleden
Minister Rianne Letschert in gesprek met commissaris van de koning in Zeeland Hugo de Jonge.
Minister Rianne Letschert van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap op werkbezoek in Zeeland Algemeen 14 uur geleden
Jongeren tot 28 jaar kunnen voortaan gratis lid worden van de Zeeuwse Bibliotheken.
Zeeuwse Bibliotheken introduceren gratis abonnement voor jongeren tot 28 jaar Algemeen 21 sep, 11:58
Afbeelding
95 jaar Moeders voor Moeders Algemeen 21 sep, 10:21