Afbeelding
Zeeland.com

Zeeland werkt aan toekomstbestendige zoetwatervoorziening

Algemeen 84 keer gelezen

Zeeland – Zeeland bereidt zich voor op de gevolgen van klimaatverandering met het Zeeuws Deltaplan Zoet Water. Dat blijkt uit informatie van de Provincie Zeeland. Het plan moet ervoor zorgen dat er ook in de toekomst voldoende zoet water beschikbaar is voor landbouw, natuur en leefomgeving.

Door langere periodes van droogte en hevige regenval staat de beschikbaarheid van zoet water steeds meer onder druk. De provincie werkt daarom samen met onder meer agrariërs, waterschappen en natuurorganisaties aan oplossingen.

Daarbij wordt gekeken naar maatregelen als het beter vasthouden en opslaan van water, zuiniger gebruik, hergebruik van water en nieuwe technieken zoals druppelirrigatie en ontzilting. Ook worden kansen per gebied in kaart gebracht, zodat ondernemers en overheden gerichte keuzes kunnen maken.

Het uiteindelijke doel is om Zeeland in 2050 weerbaar te maken tegen zoetwatertekorten en de gevolgen van klimaatverandering.

Meer informatie over het Zeeuws Deltaplan Zoet Water is te vinden op: www.zeeland.nl/water/zeeuws-deltaplan-zoet-water 

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Goese Thrillerdag verwelkomt thrillerauteurs Arlidge en De Jong Algemeen 3 uur geleden
Afbeelding
Van Hecke voor 60 miljoen naar Tottenham: ook grote bonus voor GOES Algemeen 6 uur geleden
Afbeelding
Gemeente Borsele zet gezonde jeugd centraal: dorpshuis ’Ons Dorpsleven’ ontvangt certificaat Algemeen 7 uur geleden
 De prijs werd uitgereikt aan VG Architecten tijdens de Nationale Dag van de Architectuur.
Dorpshuis ’t Hart in Nieuwdorp wint Zeeuwse Architectuursprijs 2026 Algemeen 10 uur geleden
De maaiverplichting geldt uitsluitend voor overlast op landbouwgrond en binnen een straal van 30 meter daaromheen.
Provincie Zeeland handhaaft distelverordening Algemeen 12 uur geleden
Afbeelding
Zeeland werkt aan toekomstbestendige zoetwatervoorziening Algemeen 13 uur geleden