
VSS Machinebouw ontvangt Groene Pluim
Algemeen 56 keer gelezenOudelande – Landbouwmachinefabrikant VSS Machinebouw heeft op vrijdag 8 mei De Groene Pluim ontvangen, een erkenning voor bedrijven die vooroplopen in duurzaam en sociaal ondernemen. De onderscheiding werd uitgereikt door wethouder Arno Witkam namens de gemeente Borsele en Stichting De Groene Pluim. Voor VSS Machinebouw is het een bevestiging dat de koers die het bedrijf al jaren vaart, zichtbaar resultaat oplevert.
Arbeidsparticipatie
Sinds de oprichting in 2005 heeft VSS Machinebouw maatschappelijk verantwoord ondernemen stevig verankerd in de bedrijfsvoering. Het bedrijf is een erkend leerbedrijf en staat in de regio bekend als een betrouwbare opleider voor jongeren. Jaarlijks biedt het stageplaatsen en leerwerkplekken aan, en daarnaast zet het actief in op het aannemen van mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt. Hiervoor werkt VSS Machinebouw samen met organisaties die arbeidsparticipatie stimuleren.
Duurzaamheid
In het productieproces staat duurzaamheid centraal. Het bedrijf werkt met duurzaam geproduceerd staal en ontwerpt machines die lang meegaan. Frames worden waar mogelijk hergebruikt en bij de verwerking van afval worden bewuste, milieuvriendelijke keuzes gemaakt. Deze aanpak zorgt ervoor dat duurzaamheid niet alleen een doel is, maar een vanzelfsprekend onderdeel van het dagelijkse werk.
Energiezuinige oplossingen
De afgelopen jaren heeft VSS Machinebouw fors geïnvesteerd in energiezuinige oplossingen. Zo werden zonnepanelen geplaatst, kwam er een grote opslagbatterij en werd een laadpunt voor de elektrische bedrijfsbus geïnstalleerd. Volgens algemeen directeur Arjan Verpoorte zijn deze stappen noodzakelijk om voorbereid te zijn op de energietransitie en de toenemende druk op het elektriciteitsnet. “Met het oog op de energietransitie en de piekbelasting op het net hebben we vorig jaar zonnepanelen, een opslagbatterij en een oplaadpunt voor de elektrische bedrijfsbus geïnstalleerd. De Groene Pluim is dan ook een mooie erkenning dat we al goed bezig zijn en een stimulans om dit verder uit te bouwen in de toekomst.”
Inmiddels zijn 31 gemeenten aangesloten bij Stichting De Groen Pluim.




















