
Open dag COA trekt veel bezoekers
AlgemeenHeinkenszand - Een ‘‘fantastische’’ opkomst zaterdag 28 maart bij de COA open dag, aldus locatiemanager René van der Waal. Hij schat het bezoekersaantal rond de tweehonderd.
Door: De Redactie
Geslaagde open dag
Begin februari dit jaar, in de eerste week na de opening, zat de opvang al vol. Vol met de totale omvang van honderd mensen, vertelt Van der Waal. Ook moest het team nog helemaal ingewerkt worden. Er is ontzettend veel werk verzet in het begin. Voor de geslaagde open dag van zaterdag 28 maart geeft de locatiemanager dan ook ‘‘alle credits’’ naar de medewerkers die nieuw binnengekomen waren en alle COA-processen nog moesten leren.
Soberheid
Één reactie is hem het meeste bijgebleven. ‘‘Een bezoekster zei dat ze blij was dat ze was gekomen omdat ze haar kijk moest bijstellen van de opvang.’’ Ze had gehoord dat er een kok was die kookte en dat de bewoners in de watten werden gelegd. Ze had gezegd dat ze nu ‘‘moet erkennen dat dat niet zo is.’’ Van der Waal vertelt dat iedereen een reële kijk heeft kunnen krijgen. ‘‘We hebben alles laten zien en ze hebben vragen kunnen stellen.’’ Verder noemt hij de opvang ‘‘geen luxe’’ en het ‘‘kernwoord’’ is ‘‘soberheid.’’