
Spannende voorleeswedstrijden van start in de Oosterschelderegio
AlgemeenBorsele – De lokale finales van De Nationale Voorleeswedstrijd gaan weer van start in de Oosterschelderegio. Leerlingen uit groep 7 en 8 die hun schoolkampioen zijn geworden, laten binnenkort horen hoe goed zij kunnen voorlezen. Extra bijzonder dit jaar: De Nationale Voorleeswedstrijd bestaat 30 jaar.
Maar liefst 35 basisscholen uit de regio doen mee. De schoolkampioenen lezen voor tijdens lokale finales in vier vestigingen van Bibliotheek Oosterschelde. De kinderen lezen een zelfgekozen stukje voor en hopen daarmee de jury te overtuigen.
Borsele en Kapelle
Voor de scholen uit de gemeente Borsele en Kapelle vindt de lokale finale plaats op vrijdag 23 januari 2025 in de bibliotheek in Goes. De wedstrijd begint om 15.00 uur. In totaal doen hier acht scholen mee: zes uit Borsele en twee uit Kapelle .
De winnaars mogen zich lokaal voorleeskampioen noemen en gaan door naar de regionale finale op 25 februari 2025, opnieuw in Goes. Daarna volgt de provinciale finale in Middelburg. De Zeeuwse winnaar mag uiteindelijk Zeeland vertegenwoordigen tijdens de landelijke finale op 24 mei in Utrecht.
Belangstellenden zijn van harte welkom om te komen kijken en luisteren bij één van de voorleesrondes in de Bibliotheek Oosterschelde.